Sklep Maris Stella

Sklep Maris Stella
Zapraszam!

niedziela, 6 stycznia 2019

Masło kawowe - recenzja.

Witam, 👧
dzisiaj piszę co nieco o masełku kawowym, zakupiłam je również w sklepie Blisko Natury. Zapraszam.

Informacje od producenta:
Masło kawowe 20 g.
INCI: Coffe Arabica Seed Oil, Hydrogenated Vegetable Oil.
Masło kawowe jest naturalnym produktem bazującym na oleju z nasion kawy. Produkt ma bogatą kremową konsystencję i intensywny zapach świeżo parzonej kawy. Masło kawowe nadaje się do stosowania na każdego rodzaju skórę, samodzielnie lub jako dodatek w kosmetyku. Szczególne walory ma jako masło do ciała, po porannej kąpieli, ze względu na działanie pobudzające, łagodnie rozgrzewające i energetyczny zapach. Kofeina zawarta w kawie jest znana z silnego działania antyoksydacyjnego i przeciwzapalnego. Ze względu na rozkład kwasów tłuszczowych nasyconych (ok. 25%) i wielonienasyconych (do ok. 75%) masło kawowe ma działanie osłaniające i ochronne na skórę - tworzy na jej powierzchni warstwę zapobiegającą odparowaniu wody z naskórka. Masło kawowe zawiera kofeinę, która jest silnym antyoksydantem - zwalcza wolne rodniki i opóźnia starzenie się skóry. Intensywny zapach pobudza umysł prawie tak dobrze jak filiżanka małej czarnej.
Wygląd: Kremowe masło, jasno-brązowe o intensywnym zapachu parzonej kawy.
Konsystencja kremowa, średnio tłusty, wmasowany pozostawia na skórze miękką warstwę ochronną.
Opakowanie: słoik z białego plastiku.
Sugerowane stężenie: do 100%.
Po otwarciu masło przechowywać szczelnie zamknięte w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła i światła.
Masło kawowe ma działanie nawilżające, zmiękczające i przeciwzapalne. Dzięki zawartości kofeiny pobudza krążenie w naskórku, tym samym poprawia odżywianie przez krew, zapobiega obrzękom, zmniejsza widoczność cellulitu. Masło kawowe aplikowane w okolicy oczu może zmniejszać poranną opuchliznę i rozjaśniać cienie. UWAGA! Masło kawowe powinno być ostrożnie stosowane na skórze wrażliwej, naczyniowej i z aktywnym trądzikiem. Nie poleca się aplikacji nierozcieńczonego masła na skórę twarzy. Należy uważać, by masło nie dostało się do oczu. UWAGA! Masło kawowe ma intensywny zapach. Użyte wieczorem może utrudniać zasypianie!
Zamiast balsamu.
W umytą, jeszcze wilgotną skórę ciała wmasuj masło aż do wchłonięcia. Ze względu na bogatą konsystencję należy poczekać, aż masło dobrze się wchłonie, aby nie zatłuścić ubrań. Jeśli walczysz z cellulitem aplikacja masła kawowego po peelingu kawowym przedłuży działanie kofeiny na skórę.
Relaksujący masaż.
Z pomocą masła kawowego można wykonać rozgrzewający masaż całego ciała, zwłaszcza zmęczonych barków i szyi, kojący skórę i zmysły. Możesz dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego. Upewnij się, że olejek przeznaczony jest do stosowania na skórę!
Natłuszczająca kąpiel.
Skóra sucha doceni kąpiel natłuszczającą z dodatkiem masła kawowego, np. w postaci płynu do kąpieli z Bazą Myjącą. Aromatyczna kąpiel postawi Cię na nogi, gdy po długim dniu czeka Cię długa i szalona noc!
Balsam do ust.
Odrobinę masła nałóż na usta.
Odżywczy peeling do ust.
Odrobinę masła kawowego zmieszaj na dłoni ze szczyptą cukru. Powstałą pastą masuj wargi. Pozostałości zetrzyj miękką chusteczka lub wacikiem.
Masło kawowe ze względu na zawartość kofeiny nadaje się jako dodatek do pielęgnacji skóry z problemem wypadania włosów i może przyspieszyć ich porost dzięki pobudzeniu krążenia w naskórku.
Kompres na skórę głowy.
Na 30-60 minut przed planowanym myciem włosów wetrzyj masło kawowe w skórę głowy i zawiń włosy w ręcznik. Po upływie przewidzianego czasu umyj włosy łagodnym szamponem jak zwykle.
Maska odżywcza na skórę głowy.
Do porcji odżywki do włosów, która nadaje się również do stosowania na skórę głowy dodaj odrobinę masła kawowego. Maskę zaaplikuj na skórę głowy, przykryj czepkiem i ręcznikiem, zmyj po 30-60 minutach. Emulgatory zawarte w odżywce ułatwią zmycie masła z włosów i skóry głowy.
Masaż i kompres dla stóp wykonany z użyciem masła kawowego to relaks dla stóp po ciężkim dniu. Dzięki właściwościom rozgrzewającym rozluźnia napięte mięśnie i regeneruje suchą i spękaną skórę.
Masło kawowe jest popularnym produktem w kosmetykach drogeryjnych, ale dzięki naszemu masłu możesz wykonać własny kosmetyk z tym cennym masłem, korzystając z naszych Organicznych Baz Kosmetycznych lub dodając 5-20% do gotowych kosmetyków drogeryjnych.

Jak używałam:
Masłem smarowałam usta przed snem i w ciągu dnia. Rzeczywiście, ma piękny kawowy zapach i jest niezwykle kremowe. Ma delikatny, kawowo - śmietankowy posmak. Jest wydajne. Posmarowałam nim skórę po kąpieli i stała się natłuszczona, nawilżona i gładka. Masło szybko się wchłonęło a zapach nie został na długo. Masło kawowe jest super, ale uważam że jego cena jest trochę za wysoka.

piątek, 4 stycznia 2019

Olej monoi - recenzja.

Witam, 👧
dziś piszę kilka słów o oleju monoi zakupionego w sklepie Blisko Natury. Zapraszam do czytania.

Informacje od producenta:
Olej Monoi 20g.
INCI: Cocos Nucifera Oil, Gardenia Tahitensis Flower Extract.
Olej monoi od setek lat jest sekretem zdrowia i urody egzotycznych wysp Polinezji Francuskiej. Nazwa „monoi” oznacza „święty olej” - lekko otulając skórę chroni ją przed ostrym słońcem, chłodzi i uspokaja stany zapalne, goi ranki i ślady po ukąszeniach owadów, zapobiega rozstępom w ciąży - a noworodki chroni od pierwszych dni życia. Olej monoi jest maceratem kwiatów gardenii tahitańskiej (tiare) w oleju kokosowym i łączy ich właściwości pielęgnacyjne. W oleju kokosowym przeważa kwas laurowy (do 52%), który działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo a także penetrując w głąb warstwy rogowej naskórka zapobiega odparowaniu wody i jest doskonale tolerowany przez skórę. Działanie nawilżające uzupełniają inne nasycone kwasy krótko łańcuchowe, tj. kaprylowy, kaprynowy i palmitynowy, których zawartość dochodzi do 30%, co czyni olej kokosowy jednym z lżejszych i najlepiej wchłaniających się olejów roślinnych. Olej zawiera ponadto nasycone kwasy długołańcuchowe (mirystynowy - do 19%), które wiążą wodę i najdłużej pozostają na skórze, działają ochronnie, zmiękczająco, przyspieszają gojenie się ranek i najlepiej wśród kwasów tłuszczowych chronią przed odparowaniem wody z naskórka. Niska zawartość kwasu oleinowego (omega-9 - do 8%) sprawia, że olej jest bezpieczny dla skóry dotkniętej grzybicą. Udowodniono, że olej kokosowy, czyli również olej monoi ma zdolność pochłaniania promieniowania UV odpowiadającą SPF 2 - 8, co czyni go dobrym uzupełnieniem pielęgnacji skóry przez cały rok, zwłaszcza w miesiącach letnich, jednak należy pamiętać, że olej nie zastąpi kremu ze stabilnym filtrem SPF. Ekstrakt z kwiatów tiare zawiera salicylan metylu, substancję pochodną od kwasu salicylowego o silnym działaniu przeciwzapalnym, sprawdzonym w terapii trądziku. Wyjątkowe właściwości czynią olej monoi idealnym produktem do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i podrażnionej, suchych i łamliwych włosów, wysuszonych i zniszczonych dłoni i słabych paznokci. Oprócz właściwości pielęgnacyjnych, olej monoi ma piękny, kobiecy, kwiatowy zapach, który długo utrzymuje się na skórze i włosach i może zastąpić perfumy. Olej biały-przezroczysty o świeżym, ciepłym, kobiecym kwiatowym zapachu. Konsystencja lekka, średnio tłusty, wmasowany wchłania się całkowicie. W temperaturze pokojowej zmienia postać ze stałej na rzadką i ciekłą.
Opakowanie: słoiczek z białego plastiku. Olej można przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła i światła.
Olej monoi nadaje się do pielęgnacji skóry suchej, przesuszonej, podrażnionej, spękanej, szorstkiej, łuszczącej się i swędzącej. Dzięki wysokim właściwościom nawilżającym ujędrnia i napina skórę zwiotczałą, z oznakami upływu czasu, wygładza zmarszczki. Regularnie stosowany zapobiega rozstępom, wspomaga regenerację istniejących świeżych rozstępów i blizn. Odpowiednie nawilżenie pomaga skórze tłustej uregulować nadprodukcję sebum. Olej monoi dobrze sprawdza się w pielęgnacji skóry po opalaniu. Znalazł zastosowanie w pielęgnacji skóry wrażliwej i podrażnionej, również w pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt. Zachowaj ostrożność, jeśli masz cerę trądzikową. Olej monoi wspomaga regenerację podrażnionego naskórka, jednak u niektórych może powodować nasilenie zmian trądzikowych. Reakcja zależy od indywidualnej tolerancji nasyconych kwasów tłuszczowych.
Zamiast kremu.
W umytą, jeszcze wilgotną skórę wmasuj kilka kropli olejku aż do wchłonięcia. Olej dzięki lekkiej konsystencji nadaje się do stosowania zarówno na noc jak i na dzień.
Upiększająca kąpiel.
Podczas kąpieli do wanny z wodą dodaj kilka kropli oleju monoi. Skóra będzie niesamowicie miękka i nawilżona a piękny zapach ukoi zmysły.
Serum nawilżające.
Najprostsze serum nawilżające wykonasz mieszając w dłoni porcję oleju i kilka kropli żelu hialuronowego. Serum przygotujesz łatwo przed każdym użyciem - dzięki temu otrzymujesz produkt wolny od konserwantów.
Olejek do demakijażu.
Za pomocą oleju nałożonego na wacik usuniesz łagodnie i skutecznie nawet najoporniejszy, wodoodporny makijaż. Olej monoi doskonale pielęgnuje delikatną skórę wokół oczu, brwi i rzęsy. Uważaj, by olej nie dostał się do oczu - jak każdy tłusty produkt może powodować zamglenie widzenia.
Olejek do masażu.
Z pomocą oleju monoi można wykonać relaksujący masaż całego ciała, zwłaszcza zmęczonych barków i szyi - kojący skórę i zmysły. Kojący zapach tiare nie potrzebuje towarzystwa, ale jeśli chcesz zwiększyć działanie terapeutyczne masażu, możesz dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego. Upewnij się, że olejek eteryczny przeznaczony jest do stosowania na skórę!
Egzotyczne perfumy.
Olej monoi użyty na skórę lub włosy uwalnia piękny zapach przez wiele godzin.
Olej monoi nadaje się do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów, zwłaszcza zadowolone będą posiadaczki włosów o średniej i niskiej porowatości. Dzięki działaniu powlekającemu i filtrom UV spowolni proces utleniania się barwnika włosa, naturalnego i sztucznego oraz jego wypłukiwania.
Olejowy kompres.
Regularne olejowanie włosów olejem monoi odżywi je i nawilży oraz przywróci im elastyczność i blask. W tym celu na min. 30 minut przed myciem należy wetrzeć we włosy i skórę głowy około 1-2 łyżeczki oleju, następnie umyć łagodnym szamponem jak zwykle.
Zależnie od preferencji włosów możesz zmieszać olej z innym wybranym olejem roślinnym, np. awokado, makadamia, neem.
Dodatek do odżywki do włosów.
Dodatek kilku kropli oleju do porcji ulubionej odżywki widocznie zmiękczy i nawilży suche włosy.
Serum wygładzające.
2-3 krople oleju wtarte w umyte włosy jak serum wygładzi włosy i będzie uwalniać piękny zapach kwiatów tiare przez wiele godzin.
Dla pływaczek - zabezpieczenie włosów.
Przed kąpielą w morzu lub w basenie z chlorowaną wodą nasącz włosy czystą wodą i namaść olejem monoi - tak zabezpieczone włosy nie będą narażone na jej szkodliwe działanie. Następnie umyj włosy jak zwykle.
Regularne wcieranie oleju w skórę dłoni zapewni im nawilżenie i regenerację, ochronę i zdrowszy wygląd. Aplikowany na skórki wokół paznokci i paznokcie zapewni im ładny wygląd, wytrzymałość i elastyczność. Jeśli masz paznokcie pomalowane lakierem wmasowanie oleju w skórki również ma działanie odżywcze. Olej monoi bardzo szybko się wchłania i może zastąpić krem do rąk w codziennej pielęgnacji dłoni.
Regularne używanie oleju monoi w pielęgnacji stóp nie tylko zapewni skórze miękkość i gładkość, wygładzi odciski i przyspieszy regenerację otarć - ale jest jedną z najprzyjemniejszych terapii zapobiegającej przykrej dolegliwości, jaką jest grzybica stóp.
Olej monoi dopiero zaczyna robić karierę jako składnik gotowych kosmetyków. Możesz wykonać własny kosmetyk z tym cennym olejem, korzystając z naszych Organicznych Baz Kosmetycznych lub dodając 5-20% do gotowych kosmetyków drogeryjnych.

Jak używałam:
Olej monoi użyłam do olejowania włosów w olejowej odżywce. Sprawdził się tak samo dobrze, jak czysty olej kokosowy. Włosy były błyszczące i gładkie. Niestety zawiódł mnie zapach oleju, wg. mnie nie pachniał tak wspaniale, jak obiecywano. Nie nakładałam go na skórę, gdyż obawiałam się przesuszenia skóry, jakie było kiedyś po oleju kokosowym.

wtorek, 1 stycznia 2019

Kosmetyki do włosów jakie używam ostatnio - aktualizacja.

Witam, 👧
dziś, zgodnie z tematem tego artykułu, opiszę co używam do pielęgnacji włosów. Jeśli jesteście ciekawi zapraszam.

🎉Ostatnio zrobiłam sobie, tak na dobry początek peeling skóry głowy z błota z MM wymieszanego z maską Kallos blueberry. Taki też będę dalej robić.

🎉Olejować włosy chcę olejem do włosów Vianka pomarańczowego.

🎉Do emulgowania oleju pójdzie znowu maska - rozwodniona Kallos blueberry.

🎉Do mycia skóry głowy będę używać również rozwodnionego, płynu do higieny intymnej Biolawen. Posiada on naturalne składniki i delikatne substancje myjące.

🎉Następnie użyję sprawdzoną już, maskę drożdżową Agafii.

🎉Codziennie wieczorem ampułki Cece Med, a potem Jantar lub Radical Med, ale się jeszcze nie zdecydowałam.

🎉Po rozczesaniu na długości i końcówkach włosów wsmaruję olejek z Isany fioletowy.

To wszystko na dziś, w planach mam jeszcze farbowanie odrostów henną.