Sklep Maris Stella

Sklep Maris Stella
Zapraszam!

sobota, 20 grudnia 2014

Kawowy peeling z masłem shea - recenzja.

Witam, :)
dziś piszę o peelingu kawowym z masłem shea z sklepu Mydlarnia u Franciszka. Oto zalety peelingów:
- usuwają obumarły naskórek,
- poprawiają koloryt skóry,
- mocno ujędrniają i zwalczają cellulit.
- uelastyczniają, zmniejszają widoczność rozstępów,
- zmiękczają skórę,
- usuwają zgrubienia,
- zostawiają na dłoniach efekt “aksamitnej rękawiczki”,
- pozwalają składnikom odżywczym głębiej się wchłaniać,
- przygotowują skórę do dalszych zabiegów,
- nawilżają.

Informacje od producenta.
Cukrowy peeling do ciała z drobinkami kawy “na wagę”.
Naturalny peeling do ciała na bazie cukru trzcinowego i masła shea z olejem winogronowym, witaminą E i drobinkami kawy. Perfekcyjnie wygładza skórę i utrzymuje poziom jej nawilżenia na odpowiednim poziomie. Drobinki kawy delikatnie złuszczają martwy naskórek i dostarczają kofeiny, która przyspiesza mikrokrążenie i wymianę metabolitów, przez co hamuje rozrost tkanki tłuszczowej i cellulitu. Po zastosowaniu peelingu skóra nie wymaga innego kosmetyku, jest doskonale nawilżona i natłuszczona. A aromatyczny zapach pozostaje na ciele przez długie godziny.
Waga: 100 g.
INGREDIENTS: sucrose, glycine soja (soybean) oil, caprylic / capric triglyceride, cetearyl alcohol, cera alba, parfum, butyrospermum parkii (shea butter), glycerin, water, caprae lac extract, litchi chinesis fruit extract, tocopheryl acetate, limonen, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl-3-cyclohexane carboxyaldehyd.

Objaśnienie składników: (czerwony - składnik zły, pomarańczowy - średni, żółty - może być, zielony - dobry).

- sucrose - sacharoza, cukier.

- glycine soja (soybean) oil - olej sojowy - rodzaj oleju roślinnego wytwarzany przez tłoczenie ziaren soi zwyczajnej. Zawiera dużą ilość flawonoidów, lecytyny, steroliny i witaminy E. Wykorzystywany jest w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, zawiera spore ilości kwasu linolowego, który przywraca skórze poziom właściwego nawilżenia), chemicznym do produkcji lakierów, farb i jako biopaliwo.

- caprylic / capric triglyceride - trójgliceryd kaprylowo - kaprynowy. Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Modyfikator reologii (poprawia konsystencję preparatu), powoduje wzrost lepkości kosmetyków. Jest to substancja tłuszczowa, dzięki czemu ułatwia poślizg przy aplikacji preparatu, więc poprawia właściwości użytkowe.

- cetearyl alcohol - alkohol cetearylowy, alkohol tłuszczowy pochodzenia roślinnego używany do zagęszczania i stabilizacji preparatów, nadaje gładki, aksamitny dotyk skóry,

- cera alba - wosk pszczeli bielony. Wosk pochodzenia zwierzęcego wydzielany przez pszczołę. Ciało stałe, nierozpuszczalne w wodzie. Używany często w kremach i sztyftach jako baza. Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni, przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Nadaje połysk. Wykazuje działanie regenerujące. Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Modyfikator reologii, wpływa na konsystencję kosmetyku, powoduje wzrost lepkości. Pełni rolę stabilizator emulsji, czyli chroni np. krem przed rozwarstwianiem, przedłuża trwałość kosmetyków. Ponadto stosowany jest jako lepiszcze, czyli substancja wiążąca składniki kosmetyków. Stosowany w kosmetykach nadaje im perłotwórczy (mętny, opalizujący) kolor.
- parfum - zapach perfum, może być naturalny, lecz częściej jest spotykany sztuczny.

- butyrospermum parkii (shea butter) - masło shea / karite,

- glycerin - gliceryna - organiczny związek chemiczny z grupy cukroli, najprostszy trwały alkohol trójwodorotlenowy,

- water - woda,

- caprae lac extract - ekstrakt z koziego mleka,

- litchi chinesis fruit extract - wyciąg z owoców liczi,

- tocopheryl acetate - octan tokoferylu, organiczny związek chemiczny. Nierozpuszczalny w wodzie. Rozpuszczalny w węglowodorach, alkoholach, tłuszczach i olejach. Estrowa pochodna tokoferolu o zwiększonej trwałości, stabilności wobec temperatury i tlenu. Substancja o działaniu antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym), hamuje procesy starzenia się skóry wywołane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Wykazuje zdolność wbudowywania się w struktury lipidowe błon komórkowych i cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, dzięki czemu wzmacnia barierę naskórkową. Wzmocnienie bariery naskórkowej nie tylko utrudnia wnikanie substancji obcych i zapobiega podrażnieniom, ale także hamuje TEWL (transepidermalną utratę wody) dzięki czemu wpływa na poprawę nawilżenia skóry. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry. Witamina E w formie estru - octanu tokoferylu, znalazła zastosowanie w kosmetykach plażowych, ze względu na zwiększoną trwałość w warunkach silnej ekspozycji na promieniowanie UV.

- limonen - limonen należy do grupy monoterpenów i występuje w przyrodzie, głównie w skórce cytryny i to on odpowiada za jej charakterystyczny zapach. W przemyśle stosowany jest w wysokich stężeniach jako środek odtłuszczający i czyszczący, czy rozpuszczalnik w farbach, stanowi dodatek smakowy do produktów spożywczych a w kosmetyce głównie jako komponent zapachowy stężenie 0,005-2%. Niestety jednocześnie jest czynnikiem drażniącym skórę i oczy, a także groźnym dla środowiska, zwłaszcza dla ryb. U ludzi, choć nie stwierdzono działania teratogennego i embriotoksycznego, dowiedzono, że zwłaszcza forma utleniona limonenu może powodować reakcje alergiczne. Dlatego tak istotna jest dbałość o sposób przechowywania i szczelność opakowań kosmetyków. Limonen jest objęty wymogiem rejestracji. Na liście składu kosmetyku figuruje jako limonene lub limonen.

- hexyl cinnamal - aldehyd heksylocynamonowy. Nienasycony aldehyd aromatyczny. Imituje zapach jaśminu. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów. Składnik kompozycji zapachowych. Obecność substancji musi być uwzględniona w wykazie składników (INCI), gdy jej stężenie przekracza: 0,001 % w produkcie niespłukiwanym i 0,01 % w produkcie spłukiwanym.

- hydroxyisohexyl-3-cyclohexane carboxyaldehyd.

Ranking składników.
9 zielonych, 1 żółty, 2 pomarańczowe, 3 czerwone składniki:
9+1=2+3, czyli 10 do 5 to około 2/3 składników naturalnych, lepiej niż w rankingu maski do włosów, gdzie wyszło 50% składników naturalnych. Nie uwzględniam w tym rankingu proporcji składników.

Wygląd produktu.
Peeling ma postać gruboziarnistego cukru i gruboziarnistej kawy zmieszanej z masłem shea, jest gęsty. Pachnie kawą, a raczej syntetycznym olejkiem kawowym. Nie rozwarstwia się. Jest na wagę, mieści się w szklanym słoiku ozdobionym dekupażem, kokardkami i materiałową cienką wstążką, jednak te zdobienia nie wytrzymują długo i zdzierają się bardzo szybko, a szkoda. Na opakowaniu nie ma żadnej etykietki - też szkoda, musiałam opis wziąć ze strony sklepu.

Jak używałam.
Peeling używałam raz w tygodniu, po mydle Aleppo z olejem i nasionami z czarnuszki - recenzja tutaj. Jest bardzo dobrym zdzierakiem naskórka, intensywność stopniuje się oczywiście naciskiem i dodaniem wody. To mój ulubiony peeling z Mydlarni u Franciszka. Po spłukaniu pozostawia pielęgnującą warstwę masła. Polecam.

2 komentarze:

  1. Kupiłam sobie kiedyś taki peeling w Mydlarni Franciszka :) Pachnie nieziemsko i doskonale nawilża :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To jest właśnie recenzja tego peelingu z Mydlarni u Franciszka. :) Jest super, ale niedawno zrobiłam sobie inny peeling, o którym napiszę wkrótce. :)

      Usuń