Witam, :)
tym razem jest recenzja mojego poprzedniego błyszczyku - przepis
tutaj, zrobiłam go dość dawno, bo w maju zeszłego roku, a zużyłam gdzieś pod koniec roku, co daje mi dobre 8 miesięcy używania, a to tylko 10 ml błyszczyku. Zapraszam najpierw do recenzji, a potem do przepisu.
Skład.
Pomadka Power Shine od Oriflame, chyba odcień Glistening Rose, wielofunkcyjny krem z nagietka o zapachu grejpfrutowym, rafinowane masło shea.
Wygląd produktu.
Błyszczyk ma jasnoróżową, troszkę brzoskwiniową barwę, widać w nim trochę błyszczące drobinki. Zapach grejpfrutowy.
Jak używałam.
Błyszczyk używałam standardowo do ust, na ustach czuć było nawilżenie i natłuszczenie. Kolor na ustach to bladoróżowy, błyszczący, prawie jak mleczny, delikatny, nie rzuca się w oczy pomimo błyszczących drobinek. Całkiem fajny, wydajny o działaniu pielęgnującym.
A teraz porównanie błyszczyka poprzedniego (po lewej) i tego który używam obecnie (po prawej). Widać tu różnicę koloru, nowy błyszczyk jest zdecydowanie ciemniejszy, to taka ładna, trochę zgaszona niewyzywająca czerwień dążąca do brązu, widać też o wiele więcej błyszczących drobinek, konsystencja podobna, żelowa. Objętościowo też się od siebie różnią, bo różowy błyszczyk miał objętość 10 ml, a czerwony błyszczyk ma objętość około 15 ml, co szacuję na około 12 miesięcy używania.
Składniki.
- pojemniczek plastikowy o pojemności 20 ml,
- dobrze by było mieć małą szklaną zlewkę do podgrzewania mieszaniny w kąpieli wodnej, z racji tego, że jej nie posiadam byłam zmuszona do używania tylko plastikowego pojemnika,
- metalowy patyczek ze spłaszczonym haczykiem,
- miseczka,
- gorąca woda,
- błyszczyk w pojemniku z aplikatorem - gąbeczką, który dostałam od znajomej, w kolorze różu, takiej jasnej śliwki, z małymi błyszczącymi drobinkami, marki nie pamiętam,
- krem wielofunkcyjny z płatków róży o zapachu limetki kwaśnej,
- dwie próbki pomadki Power Shine z Oriflame, niestety nie było na nich nazwy, jedna w kolorze bardzo podobnym do wyżej wymienionego błyszczyku, a druga czerwona.
Przepis.
1. Zagotowujemy wodę w czajniku.
2. Gorącą wodę wlewamy do miseczki, takiej w której zmieści się błyszczyk.
3. Odkręcamy błyszczyk i za pomocą nożyczek zdejmujemy plastikową osłonkę która zapobiega nabieraniu zbyt dużej ilości błyszczyka na aplikator, zakręcamy błyszczyk.
4. Błyszczyk wkładamy do miseczki z gorącą wodą na parę minut, czekamy aż błyszczyk zrobi się rzadszy.
5. Płynny błyszczyk wlewamy do plastikowego pojemniczka (lub do szklanej zlewki, jeśli ktoś taką posiada), zakręcamy i wkładamy z powrotem do miski z wodą, czekamy aż reszta błyszczyku ze ścianek spłynie w stronę nakrętki.
6. Resztę błyszczyku wlewamy do plastikowego pojemniczka, można sobie w tym pomóc metalowym patyczkiem.
7. Dodajemy kolejno dwie próbki pomadek, za pomocą metalowego patyczka staramy się jak najdokładniej wyskrobać pomadkę. Pojemniczek plastikowy z tym wszystkim umieszczamy w miseczce z ciepłą wodą i mieszamy patyczkiem, aż się wszystko ładnie rozpuści i wymiesza. Trzeba uważać, by woda nie dostała się do środka.
8. Teraz jest czas na dodanie porcjami wielofunkcyjnego kremu z płatków róży i dalsze mieszanie w miseczce z wodą. Dodajemy go tyle, ile uważamy za stosowne, i aby błyszczyk nie wylał nam się z opakowania podczas mieszania.
9. Gdy wszystko jest w miarę dobrze połączone, wyjmujemy pojemnik, zamykamy go i odstawiamy do zastygnięcia. Gotowe.
Przykładowe pytania i odpowiedzi.
Dlaczego potrzebna jest kąpiel wodna?
- Kąpiel wodna potrzebna jest do upłynnienia błyszczyku, który jest zbyt gęsty, by samoczynnie wypłynąć z opakowania, oraz do tego aby przyspieszyć i usprawnić proces mieszania.
Do czego potrzebne było dodanie dwóch próbek pomadek?
- Chciałam uzyskać jak najbardziej błyszczący produkt, z wieloma błyszczącymi drobinami i podkręcić nieco kolor gotowego kosmetyku, który przybrał bardziej czerwoną barwę.
Po co został dodany krem wielofunkcyjny z płatków róży o zapachu limetki kwaśnej?
- Krem dodałam po to, aby błyszczyk miał lepsze działanie nawilżające, natłuszczające i ochronne dla ust. Poza tym ma lepszy zapach i smak.