Sklep Maris Stella

Sklep Maris Stella
Zapraszam!

poniedziałek, 29 lutego 2016

Peeling Beztłuszczowy z alginatem i spiruliną - inna formuła, recepura autorska.

Witam,
dziś mam kolejny przepis na kolejny peeling, tym razem w wersji szybkiej, bez oleju, najlepiej do użycia w tym samym dniu. Bardzo lubię peelingi które pozostawiają efekt ochronnej warstewki oleju na skórze. Podejrzewam jednak, że nie każdy lubi taki efekt filmu olejowego. Dzisiejszy przepis na Peeling Beztłuszczowy, który Wam zaprezentuję jest odpowiedni dla tych drugich osób.
Składniki:
- słoiczek,
- mała łyżeczka,
- sól himalajska,
- maska algowa z spiruliną firmy Bielenda,
- woda.
Przepis:
1. Obliczamy potrzebną ilość soli na jednorazową porcję peelingu. Określmy, że na peeling jednej partii ciała, np. łydki, ręki, starcza nam jedna czubata mała łyżeczka peelingu. Wtedy mnożymy liczbę łyżeczek razy ilość partii do peelingu: 1 czubata łyżeczka x 7 partii ciała = 7 czubatych łyżeczek soli. Do słoiczka wsypujemy odmierzoną sól himalajską.
2. Do soli dodajemy porcjami po łyżeczce maski algowej i dokładnie mieszamy, aby sól była grubo obtoczona w masce.
3. Do tak przygotowanej soli dodajemy wodę w małych ilościach, ciągle mieszając aż powstanie jednolita masa i wszystko będzie połączone wodą. Gotowe, peeling należy użyć w tym samym dniu, w którym się go zrobiło i wymieszać tuż przed użyciem.
 
Wariant pierwszy:
Część wody można zastąpić małą łyżeczką oleju kokosowego, należy go dodać przed wodą, którą dolewamy do peelingu na końcu. Powstanie wtedy peeling wodno - olejowy.

Wariant drugi:
Jeśli chcemy, aby peeling dodatkowo miał właściwości myjące, całą wodę należy zastąpić domowym mydłem w płynie: z mydła lub jego końcówki robimy wiórki nożem lub tarką, wsypujemy do miseczki a następnie zalewamy gorącą wodą tak, aby dobrze je przykryć, potem mieszamy dokładnie łyżką lub ręką do rozpuszczenia. Gdy nieco ostygnie, wlewamy je do soli z maską algową i dokładnie mieszamy. W tym wariancie nie można dodać żadnego oleju.

Przykładowe pytania i odpowiedzi:
 Dlaczego do peelingu użyto soli himalajskiej?
- Sól ma za zadanie ścierać martwy naskórek, zawiera wiele mikroelementów.
 Czemu dodano do peelingu maskę algową?
- Ponieważ zawarty w niej alginat i spirulina mają szereg odżywczych właściwości, są dobre dla każdego rodzaju skóry.
 Dlaczego peeling najlepiej użyć w tym samym dniu, w którym się go przygotowało?
- Gdy nie zużyjemy peelingu w ten sam dzień, co go zrobiliśmy mogą po jakimś czasie - około tygodniu, zacząć rozwijać się bakterie, ponieważ peeling nie został zakonserwowany.
 Z jakiego powodu peeling trzeba wymieszać jeszcze raz, tuż przed użyciem?
- W tradycyjnym peelingu z olejem zamiast wody sól utrzymuje się w danej wysokości i nie opada na dno, natomiast w peelingu, gdzie w skład zamiast oleju weszła woda, drobinki soli opadają pod swoim ciężarem na dno, a oddzielona woda z częścią maski algowej znajduje się na górze, na powierzchni peelingu, dlatego trzeba je z powrotem zmieszać, by konsystencja była właściwa a peeling lepiej się nakładał, w przeciwnym razie woda z częścią maski może spłynąć po ciele, a sól nie będzie się tak dobrze trzymała na skórze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz