Sklep Maris Stella

Sklep Maris Stella
Zapraszam!

czwartek, 21 kwietnia 2016

Naturalny Tusz do rzęs - receptura autorska.

Witam, :)
dziś przedstawiam Wam przepis na kosmetyk do makijażu, który chyba używa każda kobieta, Tusz Do Rzęs w wersji naturalnej. Zwykle kupuje się go w różnych drogeriach, sklepach, lecz naprawdę warto zrobić go samemu w domu. Różni się od zwykłego tuszu tylko tym, że trzeba sobie przygotowywać na bieżąco porcję na jeden makijaż.

Składniki:
- plastikowa tacka,
- drewniany patyczek do skórek,
- mały pojemnik,
- szczoteczka od tuszu do rzęs,
- kapsułka węgla leczniczego,
- maska algowa, u mnie ze spiruliną firmy Bielenda,
- kilka kropel wody,
- rybka keratynowa firmy Gal.

Przepis:
1. Przystępujemy do sporządzania proszku - podstawy tuszu. Przekłuwamy z jednej strony kapsułkę węgla leczniczego i wysypujemy proszek do małego pojemniczka.
2. Do węgla dodajemy maskę algową w postaci proszku , mniej więcej tyle samo co węgla i mieszamy drewnianym patyczkiem. Kolor powstałego proszku ma być grafitowy.
3. Przystępujemy teraz do sporządzania porcji na jeden makijaż obu oczu. Patyczkiem wsypujemy na tackę porcję proszku bazowego, ilość jest taka, ile nam się uda nabrać na końcówkę patyczka drewnianego, i dodajemy 2-3 krople wody.
4. Mieszamy dokładnie proszek z wodą.
5. Dodajemy kolejną porcję proszku i tym razem dodajemy zamiast wody 1-2 kropelki oleju z keratynowej rybki Gal, (w której nie ma ani mg keratyny, ale jest dobra mieszanka olejów, która odżywia rzęsy) i mieszamy ponownie drewnianym patyczkiem.
6. Mieszaninę mieszamy przez chwilę, aż zauważymy powolne gęstnienie tuszu.
7. Możemy teraz patyczkiem nanieść tusz na szczoteczkę po tuszu lub też umaczać ją wprost w tuszu na tacce. Malujemy rzęsy, gotowy tusz powinien zaschnąć na rzęsach nie pozostawiając ich w kolorze grafitowym, tylko w intensywnie czarnym. Makijaż łatwo się zmywa za pomocą Dwufazowego Płynu Do Demakijażu, przepis na niego jest tutaj.

Pomocne wskazówki:
Jeśli po pomalowaniu się tuszem on nie zasycha na rzęsach tylko się rozmazuje, oznacza to że podczas robienia tuszu dodano za dużo oleju z rybki keratynowej, do pozostałej porcji tuszu, jaka nam wyszła dodajemy proszek bazowy i wodę, mieszamy. Jak tusz po wyschnięciu na rzęsach zrobił się jaśniejszy oznacza to, że dano za mało oleju, do pozostałej porcji tuszu dodajemy odrobinę oleju z rybki keratynowej oraz proszek bazowy i ponownie mieszamy.

Przykładowe pytania i odpowiedzi.
 Dlaczego nie można przygotować większej ilości tuszu?
- Ponieważ tusz po przygotowaniu zastygłby w postaci skorupy i nie można go byłoby ponownie użyć, poza tym zaletą tego tuszu jest to, że mamy za każdym razem świeżą porcję, więc nie ma problemu z wysychaniem tuszu po dłuższym czasie.
 W jakim celu dodana jest maska algowa?
- Maska algowa dodana jest w celu stabilizacji konsystencji tuszu, to ona odpowiada za to, że tusz zasycha na rzęsach i się nie rozmazuje.
 Dlaczego do drugiej porcji proszku bazowego dodaje się olej z rybki keratynowej?
- Dodanie oleju sprawia, że kolor uzyskany za pomocą pigmentu, jakim jest węgiel leczniczy jest intensywny i nie blaknie, a rzęsy nie są wysuszone.
Po lewej jest moje oko pomalowane tylko miką fioletową, po prawej dodatkowo z tuszem na rzęsach. Jakość może być słaba, ponieważ zdjęcia były robione komórką.

Mój tusz nie ma takich właściwości podkręcających, pogrubiających jak te sztuczne ze sklepu, ale przynajmniej wiem, że nie ma w sobie tylu szkodliwych substancji. Można też poeksperymentować z nim poprzez dodanie do gotowej mieszaniny pociętych na 3-5 mm odcinki włókien waty oraz przez zmianę kształtu i rodzaju szczoteczki do tuszu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz